neděle 25. prosince 2016

Framework7 + VueJS 2

Hybridní aplikace

Ve volném čase se zabývám vývojem mobilních aplikací pro Android, některé z nich jsem zveřejnil na Google Play

Všechny dosud publikované mobilní aplikace jsem programoval v Ionicu (verze 1.x). Během té doby jsem ze zájmu sledoval i další frameworky vhodné pro vývoj hybridních mobilních aplikací.

Framework7

Jedním z přímých konkurentů Ionicu je (dle mého mínění) Framework7, o kterém jsem se tu krátce zmínil. Na rozdíl od Ionicu je to (téměř jen) UI framework, tedy vhodný k použití pro vizuální část aplikace (HTML + CSS), i když s ním jde zařídit i routování (zjednodušeně: přechody mezi stránkami).

Zdánlivou nevýhodou může být fakt, že Framework7 nepoužívá žádný JS framework typu MVC, MVVM (jak je tomu u zmíněného Ionicu: ten používá AngularJS). 

VueJS 2.x

Javascriptový framework VueJS (2.x) je mnohými považován za jednodušší a elegantnější než AngularJS. Také o něm jsem se tu před nějakou dobou letmo zmínil

Framework7 + VueJS 2.x

Podíval jsem se na to, zda by šlo používat oba frameworky společně a naprogramovat hybridní aplikaci. Šlo :-)

Mám takové tušení, že tuto kombinaci možná používám odlišným způsobem než někteří další vývojáři, nicméně i můj lehce naivní způsob je funkční.

Oba frameworky mají dobře řešenou dokumentaci a pokud vím co hledám, naleznu a většinou i pochopím. 

Zrovna pracuji na aplikaci s názvem Kuřim Info, která bude zdrojem některých informací pro občany města (otevírací doba institucí a obchodů, autobusové a vlakové spoje, aktuální počasí a další). Zatím je to ve fázi vývoje, nicméně tady je pár náhledů...


Žádné komentáře:

Okomentovat