neděle 20. listopadu 2016

Framework7 - framework pro mobilní aplikace

Svoje aplikace vyvíjím v Ionicu, jsem s ním spokojen. Používám jedničkovou verzi (v současnosti Ionic 1.3.2). Moje aplikace se ale spouští s prodlením a také zobrazení obsahu a přechod mezi stránkami se mi zdá pomalejší.

Sleduji dění na vývojářské scéně a kromě Ionicu občas nakouknu jinam. Jedním z frameworků o kterých si držím přehled je Framework7.

Před pár dny vyšel Framework7 verze 1.5.0. Zatím jsem si v něm zkusil jen jednoduchoučkou aplikaci, jen tak na zkoušku (tři stránky, dva grafy v SVG, jen pro ověření funkčnosti). Co se mi na něm líbí je rychlost spuštění aplikace a také rychlost přechodu mezi stránkami aplikace.

Zatím se rozkoukávám a snažím se pochopit způsob jak ve Frameworku7 vyvíjet (z Ionic jsem zvyklý na úplně jiné pojetí; zejména co se týká routování - zobrazení stránek). Pokud jde o logiku aplikace, začlenil jsem do ní Vue.js. Zatím je to jen jednoduchý způsob, prosté vložení Vue.js skriptu do stránky, ale funguje mi to.

A hlavně, spojením Frameworku 7 a Vue.js jsem dosáhl oproti Ionicu (stále mluvím o jedničkové verzi 1.x) zrychlení spouštění a odezvy aplikace. 


Žádné komentáře:

Okomentovat