sobota 5. srpna 2017

Framework7 + VueJS: aplikace Bitcoin price

Jako malé cvičení jsem udělal jednoduchou aplikaci, která zjistí aktuální cenu bitcoinu v dolarech a kurz České národní banky USD/CZK a zobrazí cenu bitcoinu v dolarech a v korunách.

Vizuální část aplikace

Použil jsem aktuální (srpen 2017) verzi 1.6.4 knihovny Framework7. Zobrazí se jen informační pole a tlačítko pro aktualizaci ceny.

Datová část aplikace

Tu jsem napsal ve VueJS 2.4.2 s využitím knihovny vue-resource, která umožní volat API funkce přes http protokol.

Cenu bitcoinu beru z webu coindesk, konkrétně získávám tento JSON. Kurz dolaru beru ze stránek České národní banky, konkrétně tento TXT soubor.

Cenu bitcoinu v USD a CZK zobrazuji bez desetinných míst. Trochu mi dělala problém návaznost získání dat; proto jsem pozdržel volání funkce zjišťující kurz USD/CZK o 0.7 sekundy, aby se nejprve stihla načíst cena bitconu v dolarech. Občas to zazlobí (závisí na okolnostech), pak stačí jen stisknout tlačítko update a mělo by to být OK.

Aplikace

Po spuštění se cena načte automaticky, chyby při získání dat nejsou ošetřeny. Dělal jsem to jen jako lehké cvičení.

(!!!) Aby vám to fungovalo, musíte mít v prohlížeči vyřešeno CORS, např. rozšířením CORS Toggle pro Google Chrome. (!!!)

Zdrojový kód aplikace (HTML + CSS + JS) je k dispozici přes tyto odkazy (stejný obsah):
http://play.ionic.io/app/6cf2fa2867bc
http://play.ionic.io/app/b518c1217666

Pokud si chcete kód upravit, použijte nejprve odkaz Fork v pravém horním rohu - dostanete tak svoji vlastní kopii.

Android aplikace

Pokud z toho chcete udělat androidí aplikaci (a nevíte jak), může se inspirovat mým bezplatným videokurzem Vlastní mobilní aplikace.

Žádné komentáře:

Okomentovat